HOONE KIRJELDUS JA MATERJALID

HOONE 

Lähtuvalt maapinna kaldest tekib hoonele soklikorrus, kuhu on arvestades korterelamu ja piirkonna iseloomu ning kesklinna lähedust projekteeritud ruumid jalgratastele ja (lapse)kärudele, samuti paiknevad alumisel osaliselt maa-alusel korrusel abiruumid, korterite panipaigad ja tehnoruum. Rõhk on pandud privaatse haljastatud hooviala tekitamisele, kus on laste mänguväljak ning plats elanikele vaba aja veetmiseks.

Esimesel korrusel on kaks võrdse suurusega korterit, mille elutoad-köögid maapealsete terrassidega paiknevad hoone edelapoolsel küljel ning magamistoad kirdepoolsel küljel. 

Teisel korrusel on kolm korterit- üks väiksem 2-toaline ning kaks suuremat läbi kahe korruse paiknevat 4-toalist korterit. Läbi kahe korruse projekteeritud korteritele on antud lisapääs ka 3 korruselt- peamiselt külaliste tarbeks, kuna 2.korrusel paiknevad korterite privaatsed magamistoad. Katusekorruse elutuba-köökide juures on mõlemal korteril õhutupäikesele avatud terrassid. Maja soklikorrusel asuvad panipaigad ning jalgrataste hoiuruum.

KONSTRUKTSIOONID JA MATERJALID

Konstruktsioonilt on hoone Columbia kivist väikeplokkidest kandeseintega ning raudbetoonist paneelidest vahelagedega. Fassaadis on kasutatud “puitpunutist” mis moodustab majale monotoonse raamistiku. Puidust raamistiku ühenduskohtadest eenduvad fassaadist omakorda ribilised raamid, mis kannavad lillekaste ning on päikesevarjuks korteritele suurtele akendele. Vertikaalselt on raamide vahele tõmmatud trossid, mida mööda saavad ronitaimed kasvada. Puitlaudisena kasutatud ajas kestvat kuumõlitatud okaspuulaudist või raudsulfaadiga töödeldud lehiselaudist- Mõlema värv hallikas-pruun.

Akendeks on 3x klaaspaketiga ning tumehalli peitsiga kaetud puitraamidega aknad. Sokkel on kaetud betoonist pinda meenutavate plaatidega . Katus on kaetud valtsprofiiliga, kas käsitsi valtsitud või valmis valtsprofiilist tsinkplekiga.